Newsy

Pogoda na środę: ładnie w całym kraju. W kolejnych dniach sporo opadów

x-news

Newsy

Pogoda na środę: ładnie w całym kraju. W kolejnych dniach sporo opadów

x-news

Środa w całej Polsce będzie pogodna. Termometry pokażą od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni.

Jak informuje IMGW, północno-zachodnie i południowo-wschodnie krańce kontynentu oraz częściowo kraje nadbałtyckie będą obejmowały niże. Pomiędzy nimi będzie rozciągał się obszar podwyższonego ciśnienia. Znajdziemy się w tym obszarze, tylko na krańcach północnych zaznaczy się strefa frontu chłodnego związanego z płytkim niżem nad Łotwą. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda na środę 10 marca 2021 r.

W środę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie rano małe i umiarkowane, później umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie oraz Pomorzu Gdańskim miejscami przelotne opady śniegu

Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie do 4 st. C w centrum kraju i 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, jedynie nad morzem po południu miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni.

Pogoda w Warszawie na środę 10 marca 2021 r.

W środę w stolicy w dzień zachmurzenie początkowo małe, później umiarkowane. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

Pogoda na czwartek 11 marca 2021 r.

W czwartek w dzień na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, po południu na zachodzie z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, od zachodu przechodzące w deszcz. Jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i południu Podlasia bez opadów. 

Temperatura maksymalna od 0 st. C, 1 st. C na Podlasiu i Podhalu do 8 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, a nad morzem także silny, w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 75 km/h, w szczytowych partiach gór do 90 km/h. Lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie na czwartek 11 marca 2021 r.

W czwartek w stolicy w dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Późnym popołudniem możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, po południu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Zobacz też:

Wiosenne stylizacje Anny Kalczyńskiej przed studiem Dzień Dobry TVN. Która lepsza - zdecyduj w naszej sondzie

Oto najlepsze płaszcze i kurtki na wiosnę. "Większość trendów w tym sezonie wyciągamy z naszych szaf"

Porządki w szafie? Te zimowe ubrania przydadzą się również wiosną

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0