Newsy

Pogoda na środę: IMGW wydaje ostrzeżenia przed silnymi mrozami

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (01 + 02-05.12.2020) | POLSKA 

Newsy

Pogoda na środę: IMGW wydaje ostrzeżenia przed silnymi mrozami

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (01 + 02-05.12.2020) | POLSKA 

IMGW wydaje ostrzeżenia przed silnymi mrozami, które mają wystąpić w nocy z wtorku na środę. W dzień na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 3 stopni C w Szczecinie. 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i krańce zachodnie kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów znad Rosji i północnego Atlantyku. Nad resztą Europy dominować będą układy niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i okolic Korsyki oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji, jedynie w nocy na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżu. Ze wschodu będzie napływało chłodne i suche powietrze kontynentalne.

Pogoda w Polsce. IMGW ostrzega przez silnymi mrozami w górach 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed mrozami w nocy z wtorku na środę. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obejmą 3 powiaty w województwie małopolskim i 2 w podkarpackim.

Prognozuje się lokalnie temperaturę minimalną od -16 st. C. do -12 st. C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IMGW przypomina o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

Pogoda w środę, 2 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy okresami duże. Rano lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna -3 st. C na północnym wschodzie do 0 st. C w centrum i 2 st. C na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. 

Pogoda w Warszawie w środę, 2 grudnia 2020 r. 

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Zobacz też: 

WHO ostrzega przed koronawirusem na nartach: "Prosimy kraje, by bardzo uważnie przyjrzały się zagrożeniom"

Ważna zmiana w obowiązku noszenia maseczek. Kogo dotyczy i ile potrwa?

Niedziele wolne od handlu w 2020 roku. Kiedy zrobimy zakupy?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0