Newsy

Pogoda na środę. "Dzisiaj silny i porywisty wiatr"

Newsy

Pogoda na środę. "Dzisiaj silny i porywisty wiatr"

Pogoda na środę, 11 marca. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Temperatura maksymalna od 7 stopni na wybrzeżu do 12 stopni na południowym zachodzie. 

Jak informuje IMGW, Europa Południowa jest w zasięgu rozległego wyżu znad Hiszpanii. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Szwecji nad południową Finlandię oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie rośnie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

Prognoza pogody na środę, 11 marca

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami, zwłaszcza w północnej połowie kraju. Miejscami opady deszczu, szczególnie na południu Polski. Na szczytach Tatr opady śniegu. W Karpatach suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 7 st. na wybrzeżu do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, a na krańcach północnych do 75 km/h, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 100 km/h, w Tatrach do 115 km/h. W Tatrach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w Tatrach opady śniegu. Temperatura minimalna od 2 st. w obszarach podgórskich do 7 st. nad morzem. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach i Sudetach porywy wiatru do 100 km/h. W Tatrach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda dla Warszawy, środa 11 marca

W środę w Warszawie po południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór możliwe rozpogodzenia. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i w porywach do 65 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni, jedynie początkowo zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Suma opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru dochodzące do 90 km/h. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (11 + 12-13.03.2020) | POLSKA, źródło: x-news. 

Zobacz też:

3 karetka WOŚP i Fundacji TVN. „To super wyposażona karetka za ponad 700 tys. zł”


Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0