Newsy

Środa pochmurna, rozpogodzenia tylko w północnej części kraju

x-news 

Newsy

Środa pochmurna, rozpogodzenia tylko w północnej części kraju

x-news 

Prawie 2 tys. razy interweniowali minionej doby w całym kraju strażacy w związku z burzami, intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Najwięcej pracy mieli na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce. W środę pogoda się nie poprawi. Nadal możemy spodziewać się deszczu i burz. 

Pogoda na środę 24 czerwca 

W środę zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju z większymi przejaśnieniami, a w północnych województwach także z rozpogodzeniami. 

Okresami opady deszczu, miejscami burze, z wyjątkiem krańców północnych. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na południu i w centrum.

Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C na południu kraju i nad morzem, od 22°C do 26°C na pozostałym obszarze. Najchłodniej na Podhalu - około 15°C

Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz oraz wysoko w górach w porywach do 65 km/h.

IMGW ostrzega przed burzami 

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z intensywnymi opadami deszczu z burzami dla województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Od kilku dni przez Polskę przechodzą gwałtowne burze, w trakcie których występują opady gradu i ulewne deszcze, które mogą powodować wielomilionowe straty w infrastrukturze.

Pogoda w Warszawie w środę 24 czerwca 

W stolicy w środę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Możliwa burzaTemperatura maksymalna do 24°C

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burzy porywy do 60 km/h. 

Pogoda na czwartek 25 czerwca

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami burze z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lub w silnym opadzie przelotnym lokalnie do 30 mm. 

Temperatura maksymalna od 24 st. C do 28 st. C, chłodniej w kotlinach górskich i nad morzem - od 21 st. C do 23 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem także dość silny, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek 25 czerwca 

W czwartek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami opady deszczu. Możliwe słabe burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm. 

Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
67
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0