Newsy

Pogoda na środę: dość ciepło, w niektórych rejonach przelotne opady deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na środę: dość ciepło, w niektórych rejonach przelotne opady deszczu

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W środę w Polsce wschodniej przewidywane są przelotne opady deszczu, w województwach zachodnich i na południu kraju padać nie powinno. Od 14 stopni C w Suwałkach do 20 stopni C w Zielonej Górze i we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów. Nad pozostałym obszarem, w tym nad Polską, rozbudowuje się wyż, którego centrum znad Kanału La Manche przemieszcza się nad Skandynawię. Napływa chłodne powietrze z północnego zachodu.

Prognoza pogody na środę, 20 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie wzrastać.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W północnej części kraju miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st. C, 12 st. C nad morzem i na suwalszczyźnie do 17 st. C, 19 st. C na Dolnym i Górnym Śląsku. Wiatr słaby, nad morzem i na Pogórzu Karpackim okresami umiarkowany, na południowym-wschodzie porywisty, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na krańcach północno-zachodnich silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 0 st. C do 3 st. C w północno-wschodniej i centralnej Polsce, 4 st. C, 6 st. C na Podkarpaciu oraz 6 st. C, 8 st. C na Dolnym Śląsku i nad morzem. Przygruntowe przymrozki od -3 st. C do -2 st.C we wschodniej połowie kraju i od -2 st. C do -1 st. C w Wielkopolsce i na pomorzu. Wiatr słaby północny i północno-wschodni, na Nizinie Szczecińskiej przejściowo wschodni.

Pogoda w Warszawie w środę, 20 maja

W środę w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy w stolicy pogodnie. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czwartek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni.

Zobacz też:

LOT wznawia loty pasażerskie. Czy pasażerowie będą musieli nosić maseczki?

Śpiewane bajki podbijają serca dzieci i rodziców. „Jest to na pewno wdzięczna praca”

Nunavut - wyjątkowe miejsce na świecie, gdzie panują niskie temperatury i nie ma koronawirusa

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0