Dzień Dobry Extra

Pogoda na środę: deszcz i epizody zimowe

Dzień Dobry Extra

Pogoda na środę: deszcz i epizody zimowe

Jak informuje IMGW, Polska pozostaje w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Morzem Bałtyckim, na południowym wschodzie będzie strefa falującego frontu atmosferycznego, a na północnym zachodzie wtórny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Opady deszczu

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Na Podkarpaciu prognozowana wysokość opadów miejscami do 20 mm, w Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu i krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze, głównie na zachodzie i w centrum kraju.

Temperatura

Temperatura maksymalna od 3-4 st. C miejscami nad morzem i na obszarach podgórskich do 8 st. C na południu i wschodzie kraju.

W kolejnych dniach czeka nas ochłodzenie

- powiedziała Diana Kautz.

Wiatr i ciśnienie

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr początkowo dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, potem umiarkowany i porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 978 hPa.

Źródło: PAP/mom/ zm/ |
Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0