Newsy

Pogoda na środę: pogodny poranek, deszcze w ciągu dnia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (15 + 16-17.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na środę: pogodny poranek, deszcze w ciągu dnia

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (15 + 16-17.07.2020) | POLSKA

W środę od rana deszcz na północy kraju, w pozostałych regionach pogodnie. Napływający front z zachodu przyniesie w ciągu dnia przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach od 21 stopni C w Szczecinie do 26 stopni we Wrocławiu. 

JJak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz częściowo Centralna znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Na krańcach wschodnich Polski dominuje stopniowo słabnący klin wyżowy, zaś od zachodu nasuwa się zatoka niżowa z frontem okluzji. Z zachodu napływa nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda w środę, 15 lipca 2020 r.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy oraz krańcach południowych i wschodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Miejscami w zachodniej połowie kraju oraz w Tatrach burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na Pomorzu Zachodnim i krańcach południowo-wschodnich do 27 st. na Opolszczyźnie i południu Wielkopolski, chłodniej miejscami nad morzem i w dolinach karpackich: od 19 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy pogodnie w województwach wschodnich. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju oraz w centrum. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 15 st., na obszarach podgórskich Karpat około 9 st., a nad Zatoką Gdańską i lokalnie w centrum kraju 16 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 15 lipca 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 25 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Zobacz też:

Ekspert: "W tym roku bezwzględnie wszyscy powinniśmy się zaszczepić przeciw grypie"

Kolejne "Czarne punkty wodne" na Mazowszu. "Utonięcia to ciągle poważny problem"

Milionerzy apelują o podniesienie podatków. "Tacy jak my mają zasadniczą rolę do odegrania, aby uzdrowić świat"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0