Newsy

Pogoda na środę: burze i silne porywy wiatru

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (1 + 2-3.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na środę: burze i silne porywy wiatru

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (1 + 2-3.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Synoptycy na środę zapowiadają opady deszczu niemal w całym kraju, pogodnie jedynie na południu Polski. Na termometrach od 17 stopni C w Szczecinie do 20 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z ośrodkami nad Polską, Morzem Czarnym, Włochami oraz Islandią wraz z układami frontów atmosferycznych. Od Zatoki Biskajskiej przez Morze Północne po Finlandię rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżami znad Finlandii i Azorów. Polska będzie pod wpływem niżu, który przemieszczać będzie się z południa na północ kraju. Na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w środę, 2 września 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

W środę na północy kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie kraju możliwe również burze. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 20 st. C, chłodniej w górach około 14 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, na przeważającym obszarze kraju z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu z kierunków północnych, a na północnym wschodzie kraju z południowych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej połowie kraju, okresami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm na północy kraju. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C do 12 st. C, cieplej na wybrzeżu 13 st. C, 14 st. C, w górach od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, na krańcach wschodnich południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 2 września 2020 r.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. 

Zobacz też:

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0