Newsy

Pogoda na środę: bezchmurne niebo w całym kraju

Newsy

Pogoda na środę: bezchmurne niebo w całym kraju

W środę wielu regionach czyste i bezchmurne niebo. Na termometrach umiarkowane temperatury, będzie rześko. Wiatr słaby. 

Pogodę na przeważającym obszarze kontynentu kształtuje rozległy wyż z centrum nad Białorusią. Tylko Europa południowa i krańce północne znajdują się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Ze wschodu nadal napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Prognozuje się niewielki spadek ciśnienia.

Pogoda na środę, 25 marca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie spadać.

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 4 st. C do 8 st. C; chłodniej tylko w rejonach podgórskich, od 0 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju miejscami w porywach do 60 km/h, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, może powodować zamiecie śnieżne.

W nocy na północy i w centrum kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -6 st. C do -3 st. C; cieplej na wybrzeżu, około -1 st. C. Lokalnie w dolinach sudeckich spadek temperatury do -9 st. C, a w dolinach karpackich do -13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 25 marca

W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około -3 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. 

O pogodzie czytaj więcej na tvnmeteo

Zobacz też:

Rząd wprowadza zaostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Wyjście z domu tylko w uzasadnionych sytuacjach

To już pewne. Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2021 rok

Polak mieszkający w Chinach o pandemii koronawirusa: "Powoli wracamy do normalności"

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0