Newsy

Pogoda na środę: bardzo ciepło na południu Polski

x-news

Newsy

Pogoda na środę: bardzo ciepło na południu Polski

x-news

W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Najcieplej będzie na południu naszego kraju. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20 st. C na północy, do 22 st. C, 23 st. C w centrum i 25 st. C, 26 st. C na południowym zachodzie. 

Pogoda w środę, 9 września 2020

Jak informuje IMGW, od Atlantyku, przez zachodnią, po środkową i częściowo południową Europę nadal będzie rozciągał się klin wyżowy. Pozostały obszar kontynentu będzie w zasięgu niżów. Polska będzie w zasięgu klina wyżowego, ale w północnej połowie kraju zaznaczy się przemieszczający się na wschód ciepły front atmosferyczny. Wieczorem do krańców północno-zachodnich dotrze dobrze wyrażona zatoka niżu znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie ciepłe polarne morskie powietrze.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu kraju małe i umiarkowane. Na północnym zachodzie i północy, a zwłaszcza późnym popołudniem nad morzem, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20 st. C na północy, do 22 st. C, 23 st. C w centrum i 25 st. C, 26 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i północnym wschodzie okresami porywisty, a nad morzem także dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. 

W nocy na północnym zachodzie zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy z większymi przejaśnieniami; przelotne opady deszczu, początkowo możliwe burze, zwłaszcza nad morzem. Na pozostałym obszarze stopniowy wzrost zachmurzenia od małego i umiarkowanego do dużego, postępujące od północnego zachodu opady deszczu. Tylko na południowym wschodzie kraju do końca nocy pogodnie. Temperatura minimalna w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie od 13 st. C do 16 st. C, na północnym zachodzie i południowym wschodzie od 11 st. C do 14 st. C, a w obszarach podgórskich od 8 st. C do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w północnej połowie kraju porywisty, południowo-zachodni skręcający na zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru w północnych województwach do 60 km/h, nad morzem do 65 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie 9 września 2020

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W drugiej części nocy opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w czwartek, 10 września 2020

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy, wschodzie i południu kraju. Temperatura maksymalna od 16 st. C, 18 st. C na północy i w rejonach podgórskich, do 21 st. C, 23 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. Porywy wiatru w województwach północnych i wysoko w górach do 60 km/h.

Zobacz także:

To schronisko nie przypomina tradycyjnego przytułku dla zwierząt. Dlaczego Dom Kota jest tak wyjątkowy?

Idealne maseczki pielęgnujące skórę po lecie. Zobacz, jak je zrobić w domu

Odwiedziny w nowym mieszkaniu Karoliny Pisarek. "Tu czuję się najszczęśliwsza"

Co sądzisz o tym artykule?
79
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0