Newsy

Pogoda na środę. Będzie słonecznie w całym kraju

Newsy

Pogoda na środę. Będzie słonecznie w całym kraju

Środa będzie słonecznym dniem z dużą ilością błękitnego nieba. Jedynie na północy Polski niewiele chmur, synoptycy nie prognozują deszczu. Temperatura: 12 stopni C w Suwałkach, 16 w centrum kraju. Najcieplej będzie w Zielonej Górze i we Wrocławiu - tam termometry wskażą 17 stopni C.

Europa Północna i Południowo-zachodnia jest w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu znajdują się w podwyższonym ciśnieniu. Północna część kraju jest w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych, pozostały obszar kraju znajduje się w lekko podwyższonym ciśnieniu. Z zachodu nadal napływa ciepłe, polarne morskie powietrze.

Temperatura, ciśnienie, zachmurzenie w środę, 18 marca

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wolno spadać.

W środę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C na północy do 16°C, 18°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy będzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C miejscami na południu do 7°C na północy i miejscami w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu początkowo porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie w środę, 18 marca

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też: 

Astrolog o magicznej mocy kwiatów. Który z nich przyciąga miłość?

666 sposobów na spędzanie czasu z dziećmi. Jak się nie nudzić na kwarantannie? 

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie i sytuacji w Polsce 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
116
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0