Newsy

Pogoda na sobotę: słonecznie w całej Polsce

Newsy

Pogoda na sobotę: słonecznie w całej Polsce

W sobotę dużo słońca nad Polską. Temperatury wiosenne: od 12 w Suwałkach do 16 stopni C we Wrocławiu. Ciśnienie będzie spadać. 

Przeważająca część Europy znajduje się w zasięgu rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia. Wyspy Brytyjskie oraz zachodnie krańce kontynentu są pod wpływem wyżu z centrum nad północnym Atlantykiem, natomiast południowy wschód Europy oraz północne krańce Skandynawii znajdują się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzami: Śródziemnym oraz Barentsa. Z niżem znad Morza Barentsa związany jest układ frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w powietrzu kontynentalnym.

Pogoda w sobotę, 28 marca 2020 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na Podhalu oraz w Tatrach przelotne opady deszczu, a wysoko w górach opady śniegu, możliwa burza. Rano na południowym zachodzie możliwa lokalna mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st., nad morzem od 7 do 12 st., na Podhalu około 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich skręcający na kierunki północne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w północnej połowie kraju wzrastające stopniowo do dużego. Na Podhalu i w Tatrach wieczorem zachmurzenie duże i możliwe zanikające przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Nad ranem na północny przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 do 3 st., chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. Lokalnie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich temperatura przy gruncie około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie, 28 marca

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, przed południem wschodni, potem zmienny. W nocy zachmurzenie małe, nad ranem umiarkowane. Temperatura minimalna około 2 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, od godzin południowych wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu, wieczorem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Bartek Jędrzejak o pogodzie na sobotę, 28 marca. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Dramatyczny apel Kasi Kowalskiej: "Nie potrafię płakać, choć dzisiaj wiele godzin przepłakałam"

Poświęcenie w czasach zarazy. Zmarł ksiądz, który oddał swój respirator, by uratować życie innego pacjenta 

Ania Rusowicz podczas kwarantanny. „Na pewno, kiedy przebudzimy się z tego letargu, zastaniemy nową rzeczywistość”

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
82
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0