Newsy

Pogoda na sobotę - przelotne opady deszczu i możliwe burze

Newsy

Pogoda na sobotę - przelotne opady deszczu i możliwe burze

W sobotę wzrastać będzie wilgotność powietrza. Synoptycy zapowiadają przelotne deszcze. Na a Podkarpaciu i Lubelszczyźnie mogą rozwijać się chmury burzowe. Temperatura od 12 do 16 stopni Celsjusza. 

Europę obejmują niże. Polska jest na skraju zatoki związanej z rozległym niżem znad Morza Barentsa. Od zachodu zaczyna rozbudowywać się klin wyżu znad Morza Północnego. Napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Pogoda w sobotę, 25 kwietnia 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, lokalnie też burze. W trakcie burz na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie prognozowana suma opadów do 12 mm. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na północy do 15 st., 16 st. miejscami na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej w porywach do 55 km/h, w czasie burz w porywach do 65 km/h, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami na południu oraz wschodzie duże. Miejscami na wschodzie przelotne opady deszczu, początkowo na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od -1 st. na Podlasiu i w obniżeniach karpackich oraz 0 st. miejscami w centrum i na Kaszubach do 6 st., 7 st. na Pomorzu zachodnim. Miejscami na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -3 st.. Wiatr będzie słaby, na południowym wschodzie umiarkowany, początkowo na południowym zachodzie oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni i zachodni.

Pogoda w Warszawie, 25 kwietnia 

W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna około 14 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burzy w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 1°C, lokalnie przy gruncie spadek do-1°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, potem słaby, północno-zachodni i zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, potem stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 14°C. Wiatr na ogół słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Zapraszamy na "Wielkie Gotowanie". Mateusz Gessler: "Damy pozytywną energię i inspirację kulinarną"  

Inspirujący ludzie i dokumenty warte zobaczenia. Sprawdź, co poleca Anna Wendzikowska

#WFwDOMUchallenge nabiera tempa. Które gwiazdy przyjęły rzucone wyzwanie?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
94
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0