Newsy

Pogoda na sobotę: nadal upalnie, ale na zachodzie i w centrum możliwe burze oraz opady deszczu

Newsy

Pogoda na sobotę: nadal upalnie, ale na zachodzie i w centrum możliwe burze oraz opady deszczu

W sobotę synoptycy przewidują na zachodzie front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami, które pod koniec dnia dotrą do centrum. Na wschodzie pogodnie. Na termometrach od 26 stopni C w Szczecinie do 32 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW północno-zachodnia, północna oraz południowo-wschodnia część Europy jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Uralem i Cyprem. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrami nad północno-zachodnią Rosją, Ukrainą, Alpami, Bałkanami oraz Azorami. Polska również jest w zasięgu tych wyżów, jedynie północny zachód kraju jest na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w Polsce w sobotę, 22 sierpnia 2020 r.

W sobotę na wschodzie słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz i burze. W centrum rano pogodnie, z upływem dnia stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Miejscami opady gradu. Prognozowane sumy opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. do 32 st., chłodniej od 24 st. do 27 st. na Pomorzu, Podhalu, północy Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 22 sierpnia 2020 r.

W sobotę w stolicy przed południem słonecznie, potem od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór możliwa burza, lokalnie z małym gradem. Suma opadów deszczu w burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej części dnia porywisty, południowy, po południu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Zobacz też:

Chłodnik – idealna zupa na upały. Zobacz, jak ją przyrządzić

Co warto pić w czasie upałów? Sprawdź też, jakich napojów unikać

Lody waniliowe domowej roboty – przepisy, porady

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
94
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0