Newsy

Pogoda na sobotę: dużo słońca, przelotny deszcz tylko w centrum na północy kraju

Newsy

Pogoda na sobotę: dużo słońca, przelotny deszcz tylko w centrum na północy kraju

Na sobotę synoptycy zapowiadają zdecydowaną poprawę pogody. Przelotne deszcze tylko w niektórych regionach, burze możliwe na Podkarpaciu. Na termometrach od 22 stopni C w Szczecinie do 26 stopni C w Krakowie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą Północną i Wschodnią dominować będą niże, centrum i południowy zachód będą w zasięgu wyżu. Polska będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, pod wieczór do krańców zachodnich przybliży się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem nad Skandynawią. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Pogoda w sobotę, 4 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę na południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze oraz w Karpatach zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku; nad morzem i w rejonach podgórskich od 20 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na południowym wschodzie małe. Temperatura minimalna od 13 st. C do 17 st. C; w rejonach podgórskich i gdzieniegdzie na Lubelszczyźnie około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Na Śnieżce wiatr w porywach do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 4 lipca 2020 r. 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie początkowo małe, później umiarkowane. Temperatura minimalna około 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 27 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, okresami słabnący, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Nowe wytyczne dla przedszkoli i żłobków. Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Niedziele wolne od handlu w 2020 roku. Czy 5 lipca zrobimy zakupy?

Zaczęła rodzić, ale utknęła w korku. Policjanci pomogli utworzyć korytarz życia

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0