Newsy

Pogoda na sobotę, 7 marca. Chmury i deszcz prawie w całym kraju

x-news

Newsy

Pogoda na sobotę, 7 marca. Chmury i deszcz prawie w całym kraju

x-news

Pochmurno z przejaśnieniami - tak zapowiada się sobota w całej Polsce. Prawie wszędzie możemy spodziewać się opadów deszczu. Temperatura od 5 do 12 stopni. 

Pogoda na sobotę

Nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski, Francja, Szwajcaria i Niemcy będą pod wpływem wyżu znad Atlantyku. 

Polska znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad północną częścią kraju, w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Prawie w całej Polsce mogą pojawiać się opady deszczu (do 4 mm), w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach - śniegu. W Tatrach miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm.

Pogodnie przez cały dzień powinno być tylko na południowym wschodzie. 

Temperatury i wiatr w sobotę

Termometry pokażą od 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Lubelszczyźnie. 

Wiatr w zachodniej połowie kraju i na południu na ogół umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na pozostałym obszarze słaby, z kierunków zachodnich i południowych. W Sudetach w porywach do 80 km/h, w Karpatach do 65 km/h i będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeo

W całym kraju wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie powyżej 90 procent. Na zachodzie  odczujemy chłód, w centrum i na wschodzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Pogoda Warszawa

Cały dzień będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie wzrośnie do 9 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 993 hPa.

Pogoda w niedzielę

W niedzielę będzie na ogół pogodnie, tylko na krańcach wschodnich wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku.

W stolicy zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, potem słabnący, z kierunków zachodnich. 

źródło:  PAP

Więcej o pogodzie w tvn meteo.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
87
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0