Newsy

Pogoda na poniedziałek: uwaga na marznące mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10.01.2021 + 11-12.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: uwaga na marznące mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (10.01.2021 + 11-12.01.2021) | POLSKA

W poniedziałek synoptycy przewidują niewielkie opady śniegu na północy kraju. Na termometrach od -2 stopni C w Rzeszowie do 3 stopni c we Wrocławiu. Jaka będzie pogoda w Warszawie? 

Jak podaje IMGW, północna i południowa Europą będą w zasięgu niżów. Nad resztą kontynentu dominować będą wyże. Polska północna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką oraz Morzem Północnym, w strefie frontu okluzji. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże znad południowych Niemiec i Ukrainy. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na poniedziałek, 11 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w północnej połowie kraju i na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu, nad morzem również deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -5 st. C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W nocy na północy oraz początkowo na wschodzie, a w drugiej połowie nocy na zachodzie, zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami bezchmurnie. Na północy i zachodzie miejscami opady śniegu, nad morzem również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -8 st. C na południu, -3 st. C w centrum, do 1 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -12 st. C do 8 st. C, ale lokalnie w kotlinach karpackich spadek temperatury do -18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na zachodzie w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 11 stycznia 2021 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

Zobacz też:

13-letnia dziewczynka brutalnie zaatakowała koleżankę kamieniami. Sprawą zajmie się sąd 

Papież zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. "Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić"

Śnieżyca paraliżuje Hiszpanię, nie żyją 3 osoby

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0