Newsy

Pogoda na poniedziałek: słonecznie i bez opadów za zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (15 + 16-17.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: słonecznie i bez opadów za zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (15 + 16-17.02.2021) | POLSKA

Synoptycy na poniedziałek zapowiadają słoneczną aurę na zachodzie Polski. Opady śniegu przewidywane są na północy, w centrum i na południu kraju. Na termometrach od -7 stopni C w Suwałkach do -1 stopnia C w Trójmieście i Szczecinie. 

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz krańce południowo-wschodnie i północno-wschodnie będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrami nad Słowenią, Włochami i Sardynią. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, z północy ponownie napływać zacznie zimne powietrze arktyczne.

Prognoza pogody na poniedziałek, 15 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie i wschodzie opady śniegu. Pod koniec dnia opady śniegu także na zachodzie. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -5 st. C do -1 st. C, tylko na wybrzeżu około 0 st. C, a na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat od -8 st. C do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim i krańcach południowo-wschodnich porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południu. W zachodniej połowie kraju opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i nad ranem w marznący deszcz powodujący gołoledź. Opady śniegu także na południowym wschodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 4 cm do 6 cm miejscami na zachodzie. Lokalnie mgła, także osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na krańcach wschodnich od -18 st. C do -13 st. C, w rejonach podgórskich Karpat oraz miejscami w Małopolsce, w centrum i na Pomorzu Wschodnim od -12 st. C do -8 st. C, na zachodzie od -7 st. C do -2 st. C. Lokalnie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, w rozpogodzeniach, spadek temperatury do -20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim porywisty, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 15 lutego 2021 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna około -2 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i pod wieczór zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna około -8 st. C. Wiatr słaby, południowy. 

Jaka będzie pogoda we wtorek i środę? Dowiesz się tego z materiału wideo. 

Zobacz też:

"Totalne remonty Szelągowskiej". Dorota przyznała, że to nie finały są dla niej najbardziej stresujące

Dawid Podsiadło i Radek Kotarski stworzyli wspólny podcast. Wokalista: "Mówiłem, że będzie grubo"

Monika Mrozowska opowiedziała o macierzyństwie z czwórką dzieci. "Jazda bez trzymanki"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0