Newsy

Pogoda na poniedziałek: rano możliwe mgły i marznące opady

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: rano możliwe mgły i marznące opady

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.12.2020) | POLSKA

W poniedziałek nad Polską w ciągu dnia będzie pogodnie, ale o poranku możliwe mgły, także marznące opady. Na termometrach od 0 stopni C w Suwałkach do 6 stopni C we Wrocławiu i Zielonej Górze. 

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północno-zachodnia oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie wschodnia i północno-wschodnia oraz częściowo centralna Europa będą w zasięgu wyżu z centrum nad Uralem. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie krańce zachodnie dostaną się na skraj rozległego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody na poniedziałek, 14 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu i południowym zachodzie także z rozpogodzeniami. Miejscami mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 200, na północy i wschodzie mogą utrzymywać się przez znaczną część dnia. Na północy i wschodzie gdzieniegdzie słabe opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem, a lokalnie również śniegu. Początkowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, tylko nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych, na południowym wschodzie z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu i południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami na wschodzie słabe opady śniegu, lokalnie również opady deszczu bądź mżawki, przejściowo marznące i powodujące gołoledź. Słabe opady deszczu także na krańcach północno-zachodnich. Na wschodzie, południu i w centrum liczne mgły, miejscami marznące, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -4 st. C,-3 st. C na południowym wschodzie, około 0 st. C w centrum, do 3 st. C, 4 st. C na północnym zachodzie; na obszarach podgórskich Karpat spadek temperatury lokalnie do -6 st. C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, na ogół południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 14 grudnia 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Do południa miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna około 2 st. C. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie mgła, lokalnie marznąca i ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna około -2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Zobacz też:

Anna Dymna i Piotr Głowacki o dramacie tysięcy polskich rodzin. "Prawdę mówiąc, nie umiem sobie tego wyobrazić"

Chciała być jak Angelina Jolie. Nastoletnia influencerka została skazana na 10 lat więzienia

Znamy zwycięzców FPFF w Gdyni. Wielki sukces Jana Holoubka oraz filmu "Sweat", w którym zagrali nasi prowadzący

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
92
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0