Newsy

Pogoda na poniedziałek: nieco niższe temperatury

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

Newsy

Pogoda na poniedziałek: nieco niższe temperatury

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

W poniedziałek na termometrach od 17 stopni C w Suwałkach do 24 stopni C w Rzeszowie. Burze na północnym wschodzie, deszcze na zachodzie, północy i w centrum.

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, północno-wschodnia i rejon Włoch będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, związanego z niżem, którego ośrodek znad Mazur będzie stopniowo odsuwał się nad Litwę i Estonię. Od południowego zachodu powoli rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia. Nad Polskę z północnego zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie, jedynie początkowo na krańcach wschodnich kraju jeszcze będzie zalegała gorąca, zwrotnikowa masa powietrza.

Pogoda na poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na północnym wschodzie, a po południu na północy i zachodzie przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym wschodzie, około 20 st. na zachodzie i w centrum do 27 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, zachodni, nad morzem północno-zachodni. Porywy wiatru na ogół do 60 km/h, w burzach i w rejonach podgórskich do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 110 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, poza Mazurami i Podlasiem, przelotne opady deszczu. W Małopolsce, na Śląsku i na Kielecczyźnie opady o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana suma opadów do 40 mm. Rano na Warmii, Mazurach i Podlasiu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie i północy Wielkopolski, około 12 st. w centrum i nad morzem do 16 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny oraz porywisty, w ciągu dnia słabnący, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Pogoda na najbliższe dni. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Katarzyna Kozłowska i jej samotna wyprawa dookoła świata. "To jest moja szajba"

Od 2 września nowa lista państw z zakazem przylotów do Polski. Czy jest na niej Hiszpania?

Para, która startuje w amatorskich rajdach samochodowych Fiatem 126p. "Jeździliśmy razem kibicować i tak to się zaczęło"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0