Newsy

Pogoda na poniedziałek: mróz, zawieje śnieżne i intensywne opady śniegu

x-news

Newsy

Pogoda na poniedziałek: mróz, zawieje śnieżne i intensywne opady śniegu

x-news

Na poniedziałek synoptycy przewidują opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach od -12 do -4 stopni C. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu i mżawkami, powodującymi gołoledź.  

Jak informuje IMGW, krańce północno-wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżu znad Rosji. Południowa i centralna Europa będzie także pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie północnych Włoch oraz przemieszczającym się znad Węgier nad południowo-zachodnią Ukrainę. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie klin wyżowy. Polska będzie pod wpływem wspomnianych niżów. Na południu kraju zaznaczać się będzie obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie krańce południowo-wschodnie znajdą się w cieplejszej polarnej masie powietrza.

Opady śniegu - IMGW ostrzega 

Opady śniegu nadal będą występować na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz na południu województw: wielkopolskiego, łódzkiego, lubuskiego i na krańcach południowych woj. mazowieckiego.

Ponadto na południu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego występują i będą się utrzymywać marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Występują one przy dużej inwersji temperatury: w strefie ich występowania temperatura przy powierzchni wynosi od -10°C do -5°C (Bielsko-Biała: -8°C, Racibórz i Krosno -6°C) , na wysokości około 1,5 km już około 0°C. Opady występują przy dokuczliwym, porywistym wietrze, w porywach do około 15 m/s (55 km/h). 

Pogoda na poniedziałek, 8 lutego 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie spadnie.

Zachmurzenie całkowite, jedynie na krańcach północno-zachodnich duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, w pasie od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i północ Podkarpacia okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności do 200 m. Przyrost pokrywy śnieżnej poza północną Polską o około 10 cm, do 15 cm na południu Mazowsza i Lubelszczyźnie. Na południu Śląska, w Małopolsce, na Podkarpaciu i krańcach południowych Lubelszczyzny okresami możliwe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź

Temperatura maksymalna od -12 st. C na północnym wschodzie, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wschodni i północno-wschodni. Nad morzem wiatr dość silny i silny, 35-45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wiatr będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. 

Zobacz też:

Kwiat Jabłoni o nowym albumie: "Zależało nam, by opakowanie nie było kolejnym śmieciem, który się nigdy nie rozłoży"

Kinga Rusin wygina ciało i wskakuje do oceanu. W komentarzach zachwyt: "Wszystko na tym zdjęciu jest idealne"

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz świętują urodziny syna. Do kogo podobny jest Vincent?

Źródło: PAP| x-news| IMGW |
Co sądzisz o tym artykule?
82
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0