Newsy

Pogoda na poniedziałek: deszcz w jednym regionie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18 + 19-20.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na poniedziałek: deszcz w jednym regionie

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (18 + 19-20.10.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają deszcz na południowym wschodzie Polski. Na termometrach od 8 stopni C w Suwałkach do 13 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i północne Europy będą w zasięgu niżów, pozostałą część kontynentu obejmie wyż z centrum nad Bałkanami. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji. Z kolei na południu Polski będzie utrzymywała się strefa zanikającego frontu chłodnego. Utrzyma się nad nami chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody na poniedziałek, 19 października 2020 r.

W poniedziałek w ciągu dnia na terenie kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie i krańcach północnych, słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w górach można się spodziewać opadów śniegu. Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C na północnym wschodzie do 12°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru będą sięgać do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami na krańcach północnych i południowym wschodzie oraz przez całą noc w rejonie zalegania mgieł, duże. Na krańcach północnych i południowym wschodzie początkowo miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a w górach śniegu. Mogą się pojawić liczne mgły, ograniczające widzialność lokalnie do 100 m, a miejscami drogi śliskie. Temperatura minimalna wyniesie od -1°C miejscami w centrum i na północnym wschodzie, 1°C, 3°C na przeważającym obszarze, do 6°C nad morzem; w obszarach podgórskich lokalnie około -2°C. Miejscami mogą też wystąpić przygruntowe przymrozki do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na Przedgórzu Sudeckim oraz krańcach północnych kraju porywisty, przeważnie południowy i południowo-zachodni. Nad ranem w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 19 października 2020 r. 

W Warszawie w poniedziałek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, od godzin południowych rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni.

W Warszawie w nocy pogodnie. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do dużego lub całkowitego. Temperatura minimalna około 2°C. Lokalnie również spadek temperatury przy gruncie do -1°C. Drogi śliskie. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz też:

Premiera "Królestwa kobiet" na antenie TVN. "Zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem akcja tylko idzie w górę"

Polsko-nigeryjski ślub naszych widzów. "Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia"

Polska blogerka, o którą upomina się świat. Oto Karolina Wójcik – "Viva a Viva"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0