Newsy

Pogoda na poniedziałek - deszcz na zachodzie kraju 

Newsy

Pogoda na poniedziałek - deszcz na zachodzie kraju 

W poniedziałek niewielki deszcz może padać tylko na zachodzie kraju. W pozostałych regionach przejaśnienia i rozpogodzenia. Na termometrach 7 stopni C w Suwałkach, 9 w Warszawie, 12 stopni C we Wrocławiu. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa. 

Jak informuje IMGW nad Europą dominują rozległe niże z głównymi ośrodkami nad północno-zachodnim Atlantykiem oraz nad Morzem Norweskim, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych; jedynie południowo-zachodnia część kontynentu jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Nad Polskę nasuwa się zatoka niżowa związana z głębokim niżem znad Morza Norweskiego. Z zatoką tą związany jest chłodny front atmosferyczny, który przemieszcza się wolno w głąb kraju. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda na poniedziałek, 9 marca

W poniedziałek na zachodzie, północy i krańcach wschodnich będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano gdzieniegdzie utrzymają się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 7°C na wschodzie kraju i nad morzem do 11°C na Dolnym Śląsku, na terenach podgórskich około 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju, słabe opady deszczu, w górach śniegu. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C na wschodzie do 4°C nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -6°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, w Sudetach w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda dla Warszawy na poniedziałek, 9 marca 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Rano lokalnie silne zamglenia. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 1°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. 

Zobacz też: 

W Warszawskim ZOO smutek - zmarła najstarsza słonica

Nowy kodeks pracy 2020. Zmiany w urlopach i wypłatach za nadgodziny

Koronawirus w Warszawie. Osiem przypadków zakażenia w Polsce 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0