Newsy

Pogoda na poniedziałek: chłodno, deszcz na wschodzie i południu kraju

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

Newsy

Pogoda na poniedziałek: chłodno, deszcz na wschodzie i południu kraju

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

W poniedziałek napłyną do Polski chłodniejsze masy powietrza. Na zachodzie i w centrum będzie pogodnie, na wschodzie dużo chmur i tam synoptycy zapowiadają opady deszczu. Na termometrach od 15 do 20 stopni C. 

Jak informuje IMGW, nad zachodnią i środkową Europą pogodę kształtował będzie klin wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego klina wyżowego.

Pogoda w poniedziałek, 7 września 2020 r.

Jedynie na południowym wschodzie kraju nadal oddziaływać będzie pofalowany front atmosferyczny, związany z niżem znad Morza Barentsa, a na północy i północnym wschodzie kraju zaznaczy się jeszcze zatoka tego niżu. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie duże ze stopniowymi rozpogodzeniami. Opady deszczu, po południu zanikające. W województwach podkarpackim, lubelskim i na południu podlaskiego początkowo opady o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana suma opadów od 15 mm do 25 mm.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym wschodzie, około 17 st. C na północy, do 21 st. C na południowym zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 11 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. 

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 7 września 2020 r.

Poniedziałek w Warszawie pogodny. Na termometrach maksymalnie 19 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu. 

Pogoda i temperatura na Mazowszu w poniedziałek, 7 września. Zobacz wideo:

Pogoda na dzień (07.09.2020) | MAZOWIECKIE

Zobacz też:

Gwałtowne burze nad Polską. Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne 

Cena ubezpieczenia: kiedy powinno się nam zapalić "czerwone światełko"? Kiedy jest "za tanio" i co się z tym wiąże?

Powrót do szkoły w wielkim stylu. Te dodatki spodobają się każdemu uczniowi 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
61
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0