Newsy

Pogoda na poniedziałek: błękitne niebo i ciepły wiatr

Newsy

Pogoda na poniedziałek: błękitne niebo i ciepły wiatr

W poniedziałek, 6 kwietnia nad Polską dużo słońca. Synoptycy nie przewidują opadów, temperatury dość wysokie - od 14 stopni C w Suwałkach do 20 stopni na zachodzie kraju. 

Przeważająca część kontynentu jest pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, jedynie częściowo Europa Zachodnia znajduje się w zasięgu Niżu Islandzkiego. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, z zachodu w dalszym ciągu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda na poniedziałek 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1021 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W poniedziałek w kraju słonecznie. Temperatura maksymalna od 14 st., 15 st. na północy i południowym wschodzie do 19 st., 20 st. na południu i południowym zachodzie, tylko na Helu oraz obszarach podgórskich Karpat około 13 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na obszarach podgórskich w Sudetach i na Podkarpaciu w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem we wschodniej połowie kraju lokalnie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0 st., 1 st. na wschodzie do 6 st., 8 st. na północnym zachodzie i nad morzem, tylko na Podhalu około -2 st. W wschodniej połowie kraju miejscami przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr będzie słaby, na Pomorzu Wschodnim umiarkowany, w Kotlinie Kłodzkiej oraz Beskidzie Śląskim w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni.

Pogoda w poniedziałek w Warszawie

W poniedziałek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni i południowy. W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna około 2 st. Wiatr słaby, południowy.

We wtorek w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, wieczorem słabnący, południowo-zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Zakupy w dobie koronawirusa. Jak robić je bezpiecznie?

Kleszcze już atakują! Czy mogą przenosić koronawirusa?

Życie małego Franka zależy od 10 milionów złotych. Pomóżmy je zebrać

Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0