Newsy

Pogoda na poniedziałek. Będzie pochmurno i deszczowo 

Newsy

Pogoda na poniedziałek. Będzie pochmurno i deszczowo 

Pogoda na poniedziałek, 2 marca. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami początkowo na północy, pod wieczór na zachodzie i południu. Opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. 

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu niżu z rejonu Szkocji oraz wtórnego płytkiego niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad północnych Włoch nad Pomorze, z którym związany jest układ frontów atmosferycznych, zaznaczający się głównie na południu i wschodzie kraju. Przejściowo napływa chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa, początkowo będzie spadać, pod wieczór zacznie wzrastać.

Temperatura w poniedziałek, 2 marca 

Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie i północy do 10 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich Karpat do 65 km/h, z kierunków południowych. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z przejściowymi rozpogodzeniami początkowo na południu i zachodzie, w drugiej połowie nocy w centrum i na północy. Opady deszczu, w pierwszej połowie nocy na północy i wschodzie, w drugiej na zachodzie i południu. W obszarach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Na północy lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. w obszarach podgórskich do 4 st. nad morzem i miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w obszarach podgórskich Karpat w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się. W Tatrach porywy wiatru do 100 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w poniedziałek w Warszawie 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr początkowo umiarkowany, południowo-zachodni, potem słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. 

O pogodzie czytaj więcej na tvnmeteo.tvn24.pl

Zobacz też: 

Koronawirus w Czechach. Potwierdzono trzy przypadki 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
85
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0