Newsy

Pogoda na pierwszy dzień lipca: deszcz i burze w wielu regionach

"Pogoda w środę, 1 lipca 2020 r.", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na pierwszy dzień lipca: deszcz i burze w wielu regionach

"Pogoda w środę, 1 lipca 2020 r.", źródło: x-news

W środę nad Polskę napłynie z południa bardzo ciepłe i wilgotne powietrze. Synoptycy zapowiadają przelotne deszcze i burze, których najwięcej będzie na zachodzie kraju. Temperatura od 22 stopni w Suwałkach do 29 stopni Celsjusza w Krakowie. 

Europa Północna, Wyspy Brytyjskie oraz krańce północne Europy Centralnej i Zachodniej znajdować się będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże. Polska będzie na skraju niżu znad południowej Norwegii, w strefie pofalowanego frontu chłodnego, który będzie stopniowo przemieszczać się od północnego zachodu do centrum kraju. Napłynie nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na środę, 1 lipca 2020 r.

Na południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie i zachodzie kraju po południu także burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, zwłaszcza w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Kujawach. Temperatura maksymalna od 20 st.C na wybrzeżu, około 25 st.C w centrum, do 28 st.C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy w kraju, zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko początkowo, na południowym wschodzie kraju małe. Miejscami przelotne opady deszczu, a od Suwalszczyzny, przez centrum kraju, po Ziemię Lubuską także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C na północnym wschodzie do 19 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę, 1 lipca 2020 r.

W warszawie, zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Angielskie miasto Leicester objęte blokadą. Powodem są nowe zakażenia koronawirusem

Pupil Kingi Rusin podbija Internet. Pies Czarek ma nawet własne konto na Instagramie

Maja Hyży rozprawia się z hejterami. „Jeśli coś ci nie pasuje, to wypad z mojego konta”

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
83
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0