Newsy

Pogoda na piątek. Uwaga na silny wiatr 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13 + 14-15.03.2020) | POLSKA, źródło:x-news

Newsy

Pogoda na piątek. Uwaga na silny wiatr 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (13 + 14-15.03.2020) | POLSKA, źródło:x-news

Przez cały dzień silny wiatr i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalnie od 6 stopni Celsjusza w Suwałkach do 11 stopni w Rzeszowie. 

IMGW informuje, że północna połowa Europy jest w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich i Półwyspu Kolskiego oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Polska jest pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Cieśnin Duńskich nad Bałtyk. Będzie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Prognoza pogody na piątek, 13 marca 

W piątek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem, po południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C na północy oraz od 7°C do 10°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. Wysoko w górach opady śniegu oraz porywy wiatru do 120 km/h i tam wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na zachodzie kraju, rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg, początkowo możliwe burze. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C; chłodniej na Suwalszczyźnie około -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach opady śniegu oraz porywy wiatru do 140 km/h i tam wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Pogoda dla Warszawy, 13 marca 

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami, zwłaszcza po południu, duże. Przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Temperatura maksymalna 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna około 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, chwilami duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, pod wieczór słabnący, północno-zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Rozrywka bez wychodzenia z domu. Najciekawsza oferta filmów i seriali

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0