Newsy

Pogoda na piątek: uwaga na poranne mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (11 + 12-13.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: uwaga na poranne mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (11 + 12-13.12.2020) | POLSKA

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na wschodzie kraju. Na północy i południu możliwe marznące opady powodujące gołoledź. Na termometrach od 2 stopni C w Szczecinie do 5 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż znad północnego Atlantyku oraz związany z nim układ frontów atmosferycznych. Jedynie północny wschód kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Polska będzie na skraju rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Morza Czarnego. Z południa na północ kraju przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych, związany ze wspomnianym niżem. Z południa zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na piątek, 11 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się wahać.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w Karpatach z rozpogodzeniami. Na północy i krańcach południowo-zachodnich opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie głównie deszczu, a miejscami na północy i południu opady marznące powodujące gołoledź. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w Karpatach z rozpogodzeniami. Na północy i wschodzie opady deszczu i śniegu, lokalnie marznące i powodujące gołoledź. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów i osadzająca szadź. Temperatura minimalna od -3 st. C do 2 st. C; w rozpogodzeniach, w rejonach podgórskich Karpat, spadek temperatury do -8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Pogoda w Warszawie w piątek, 11 grudnia 2020 r. 

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Zobacz też:

Dom Małgorzaty Rozenek gotowy na Boże Narodzenie. "Cieszę się, że pierwsze święta Henia będą takie piękne"

Kto nie powinien przyjmować szczepionki przeciw COVID-19? Są pierwsze zalecenia

Jak wygląda codzienność niepełnosprawnych matek? "Czasem mam wątpliwości, czy staję na wysokości zadania"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0