Newsy

Pogoda na piątek: słonecznie na zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na piątek: słonecznie na zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (17 + 18-21.09.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W piątek na termometrach od 16 stopni C w Suwałkach do 21 stopni C w Zielonej Górze i we Wrocławiu. Synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu. 

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu niżów, nad pozostałymi rejonami kontynentu będzie dominował układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Północnym Atlantykiem i Morzem Północnym. Polska będzie w zasięgu klina tego wyżu, z północnego zachodu napłynie chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa.

Pogoda w piątek, 18 września 2020 r.

W piątek w kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. C na wschodzie kraju i nad morzem do 20 st. C na zachodzie, chłodniej w obszarach podgórskich, około 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, na zachodzie na ogół słaby, zmienny.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 4 st. C do 8 st. C, nad morzem 9 st. C, 10 st. C, w dolinach górskich od 0 st. C do 3 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, w północno-wschodniej części kraju także umiarkowany, zachodni.

Pogoda w Warszawie w piątek, 18 września 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

Zobacz też:

GIF wycofał leki z aptek. Wśród nich tabletki przeciwbólowe i uspokajające. Sprawdź, czy masz je w domu

Będą nowe znaki drogowe. Oto, jak mają wyglądać

Salmonella na powierzchni jaj. GIS wydał ostrzeżenie

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
70
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0