Newsy

Pogoda na piątek: przelotne opady deszczu na zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (23 + 24-25.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: przelotne opady deszczu na zachodzie kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (23 + 24-25.07.2020) | POLSKA

Synoptycy zapowiadają, że piątek będzie pogodny w centrum i na wschodzie. Przelotne deszcze prognozowane są na zachodzie kraju. Na termometrach od 22 stopni C w Suwałkach do 26 stopni C w Krakowie i Rzeszowie. 

Europa północna, południowa oraz częściowo środkowa jest pod wpływem płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże znad Europy Wschodniej i Atlantyku. Nad Polskę od zachodu nasuwa się zatoka niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w piątek, 24 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu, a na południu kraju przelotne opady deszczu i miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północy do 27 st.C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, a na południu kraju i północnych krańcach miejscami duże. Początkowo na południu przelotne opady deszczu, miejscami burze stopniowo zanikające; nad ranem na Warmii i Suwalszczyźnie możliwy słaby deszcz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st.C do 15 st.C, w kotlinach górskich około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, w centrum i na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 24 lipca 2020 r. 

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Zobacz też:

Uzdrowisko Muszyna – atrakcje miasta. Lecznicze właściwości lokalnych wód

Atrakcje turystyczne Gradaca – chorwackiego miasteczka na Riwierze Makarskiej

Jarosławiec – atrakcje turystyczne nadmorskiego kurortu i jego okolic

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
70
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0