Newsy

Pogoda na piątek: nadchodzą mrozy

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14.01.2021 + 15-16.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: nadchodzą mrozy

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14.01.2021 + 15-16.01.2021) | POLSKA

Na piątek synoptycy zapowiadają opady śniegu niemal w całej Polsce. Temperatura na północno-wschodnim krańcu Polski spadnie do -10 stopni C, w centrum do -5 stopni C. Najcieplej będzie w Szczecinie - tam na termometrach 0 stopni C. 

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski i Półwysep Skandynawski są w zasięgu klinów wyżowych. Z kolei w rejonie Kanału La Manche oraz nad Ukrainą, Białorusią i Włochami obecne są ośrodki niżowe. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Ukrainy oraz Białorusi. Z północnego wschodu napływa coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze.

Prognoza pogody na piątek, 15 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu. W woj. pomorskim i na terenach podgórskich prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -13 st.C na Podhalu i -12 st.C na Suwalszczyźnie do -4 st.C w centrum i 1 st.C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy do 80 km/h, a w Sudetach do 60 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w piątek, 15 stycznia 2021 r. 

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielkie prawdopodobieństwo słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna około -7 st.C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, na ogół północno-zachodni. 

Zobacz też:

Rodzina Ewy Szabatin powiększyła się o słodkiego malucha. "Mam już prawie trzy dni. Jestem już bardzo duża"

Zastanawialiście się, co powiedziałby wam kot, gdyby potrafił mówić? Dzięki tej aplikacji możecie to sprawdzić

Ola Kwaśniewska też morsuje. Zdradziła, jak to wygląda w jej wydaniu

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0