Newsy

Pogoda na piątek: na północy i zachodzie opady deszczu

Newsy

Pogoda na piątek: na północy i zachodzie opady deszczu

Na piątek najładniejsza pogoda zapowiadana jest w centrum, na południu i południowym wschodzie. Na termometrach od 17 stopni C w Olsztynie do 24 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, północna i częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Również krańce południowo-wschodnie będą pod wpływem niżu. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, tylko południowo-wschodnia część kraju pozostanie pod wpływem klina wyżowego. Przejściowo napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na piątek, 4 września 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i powoli będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i tam bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, nieco chłodniej w kotlinach górskich do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i miejscami na południu okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na Górnym Śląsku i Małopolsce małe. Miejscami na zachodzie i północy opady deszczu. Nad ranem miejscami w północno-wschodniej połowie kraju mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 12 st. C do 15 st. C, nieco chłodniej w górach od 8 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda w Warszawie w piątek, 4 września 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, około południa wzrastające do umiarkowanego i dużego, po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. 

Jaka będzie pogoda na Mazowszu? Zobacz wideo:

Pogoda na dzień (04.09.2020) | MAZOWIECKIE, źródło: x-news

Zobacz też:

Powrót do szkoły w wielkim stylu. Te dodatki spodobają się każdemu uczniowi 

Polki wydają 1414 zł rocznie na kosmetyki. Magda Pieczonka przekonuje, że taniej nie znaczy gorzej

Nowa strategia Ministerstwa Zdrowia. Jak będziemy walczyć z koronawirusem tej jesieni?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0