Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na zachodzie, burze w centrum 

x-news 

Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na zachodzie, burze w centrum 

x-news 

W piątek na zachodzie i południu Polski wystąpią opady deszczu, na Pomorzu i Kujawach możliwe także burze. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Ziemi Lubuskiej do 25 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje umiarkowany wiatr, okresami w porywach może osiągnąć do 60 km/h.

Jak informuje IMGW, Europa centralna i północna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnym, zachodnią Polską, Skandynawią oraz Alpami wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie wschodnia oraz zachodnia część kontynentu będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszczać się będzie znad wschodnich Niemiec, przez zachodnią Polskę nad Bałtyk oraz układu frontów atmosferycznych z nim związanych. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza, jedynie nad południowy zachód kraju napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

Pogoda w piątek, 25 września 2020 r. 

W piątek na wschodzie i w centrum początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, później umiarkowane i duże, po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Na zachodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu o charakterze ciągłym, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz i w opadach ciągłych do 20 mm. 

Temperatura maksymalna od 16 st.C, 17 st.C na zachodzie; 20 st.C, 22 st.C na północy i miejscami na południu; do 24 st.C, 26 st.C w centrum i wschodzie kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami dość silny, na południowym zachodzie w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w górach porywy do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 25 września 2020 r. 

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z małym gradem. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65km/h. 

Zobacz też:

Grzyb zamienia mrówki w zombie. "Horrory się dzieją w ściółce leśnej". Zobacz zdjęcie

Pierwsze hobby malucha. Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Borówka amerykańska - super food także dla naszej skóry

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
59
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0