Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na północy kraju 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (08 + 09-12.10.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na piątek: deszcz na północy kraju 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (08 + 09-12.10.2020) | POLSKA

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy Polski. Na termometrach od 14 stopni C w Suwałkach do 18 stopni C w Rzeszowie. Jaka pogoda będzie w Warszawie? 

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowo-wschodnia będzie pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Morza Czarnego, wraz z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu Wyżu z centrami nad Atlantykiem i zachodnią Rosją. Polska pozostawać będzie na skraju niżu z ośrodkiem głównym nad Morzem Norweskim. Pofalowany front atmosferyczny przebiegał będzie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk. Jedynie południowy wschód kraju znajdzie się przejściowo w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Ciśnienie bez większych zmian.

Pogoda na piątek, 9 października 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i pozostanie bez zmian.

W piątek w kraju na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w godzinach porannych zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 18 st. C, na południowym zachodzie miejscami 12 st. C oraz w Małopolsce i Podkarpaciu miejscami 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 6 st. C do 11 st. C, miejscami na południowym zachodzie 12 st. C. Na Mazurach lokalnie około 5 st. C oraz w rejonach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 9 października 2020 r. 

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, przeważnie południowy.

Zobacz też:

Od 10 października cała Polska w żółtej strefie. Co to oznacza?

Blanka Lipińska o zagranicznym sukcesie i polskim hejcie. Czy czuje się matką karier aktorów z "365 dni"?

Odpicowane mieszkanie w nowojorskim stylu. "Od początku chciałam uzyskać efekt takiego zachodniego mieszkania"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
85
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0