Newsy

Pogoda na piątek: czy spadnie śnieg?

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (26 + 27-30.11.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na piątek: czy spadnie śnieg?

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (26 + 27-30.11.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Synoptycy zapowiadają na piątek przelotne opady deszczu na północy kraju. Na termometrach od 5 stopni C w Suwałkach do 8 stopni C w Warszawie i we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW Półwysep Iberyjski oraz Skandynawia znajdują się w zasięgu niżów z ośrodkami kolejno nad południową Portugalią oraz nad Finlandią, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Bałkanami. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, jedynie na północną część kraju będzie miała wpływ płytka zatoka niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Zatoki Botnickiej w rejon Morza Białego. Nad województwa północno-zachodnie nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w tej samej polarnej morskiej masie powietrza, jedynie pod koniec dnia nad północny zachód napłynie chłodniejsze powietrze. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

Pogoda na piątek, 27 listopada 2020 r.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat także deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Początkowo lokalnie w województwach południowych możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Rano w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na południu do 7 st., 8 st. na północy. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w piątek w Warszawie, 27 listopada 2020 r. 

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz też:

Czy będą zmiany w 500 plus w 2021 roku? Ekspert nie pozostawia wątpliwości

Joanna Krupa pokazała "kształty mamuśki". Fani zachwyceni seksapilem prowadzącej "Top Model"

Żona Tomasza Mackiewicza realizuje jego marzenia. "On jest cały czas w moim życiu, tylko w innej formie energetycznej"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
77
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0