Newsy

Pogoda na piątek: burze z porywistym wiatrem, opady deszczu, lokalnie grad

Newsy

Pogoda na piątek: burze z porywistym wiatrem, opady deszczu, lokalnie grad

Na piątek, 10 lipca, synoptycy zapowiadają przelotne deszcze i miejscami burze. Na termometrach od 20 stopni C w Suwałkach do 30 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i północno-zachodnia będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. W centrum i na północy pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu niżu znad północnych Niemiec i Pomorza Zachodniego, w strefie frontu atmosferycznego. Do Polski będzie napływała bardzo ciepła polarna morska masa powietrza.

Pogoda w piątek, 10 lipca 2020 r.

W Polsce na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 28 st. C, chłodniej nad morzem od 18 st. C do 20 st. C, najcieplej od 29 st. C do 30 st. C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy, nad morzem słaby, zmienny. W czasie burz i wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, jedynie na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Jedynie w Małopolsce i na Podkarpaciu bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz lub silnych opadów przelotnych do 30 mm. Największa intensywność opadów prognozowana jest w pasie od południowego zachodu przez centrum po północny wschód. Temperatura minimalna od 12 do 16 st., cieplej od 17 do 19 st. na południu i wschodzie, najchłodniej na północnym zachodzie od 9 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, tylko na południu i wschodzie kraju południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 10 lipca 

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. 

Zobacz też:

Poznaj Pomorze Zachodnie oczami naszych bohaterów. "Szerokie wody" Gosi

500 zł na wakacje. Co musisz zrobić, żeby dostać bon turystyczny?

92-letni legendarny kompozytor, Burt Bacharach, założył konto na Instagramie

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0