Newsy

Pogoda na piątek: będzie pogodnie, temperatury do 20 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (08 + 09-10.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda na piątek: będzie pogodnie, temperatury do 20 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (08 + 09-10.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Piątek zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 15-16 stopni Celsjusza na Podlasiu, w centralnej części Polski od 18 do 20 stopni Celsjusza. Ciśnienie spada. 

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Skandynawia oraz wschodnie krańce Europy znajdują się w zasięgu płytkich niżów z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz Szwecją. Związane z nimi są układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem słabych wyżów. Pogodę w Polsce kształtuje słabnący wyż znad Bałkanów. Znajdujemy się w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w piątek, 8 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami - zwłaszcza na wschodzie kraju - wzrastające do dużego. Na północnym wschodzie możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st., 15 st. na północnym wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do około 18 st. w centrum kraju i 21 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy na ogół pogodnie. Temperatura minimalna od 4 do 8 st., lokalnie nad morzem do 10 st., w rejonach podgórskich chłodniej, od 1 do 3 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, głównie z kierunków zachodnich, miejscami zmienny.

Pogoda w Warszawie, w piątek 8 maja

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura minimalna około 5 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Klaudia Halejcio kreatywnie szaleje w sieci. Co łączy ją z tajemniczym mężczyzną z jej filmików? "Bardzo się lubimy"

Ewa Nowicka - podopieczna domu dziecka o codzienności w czasie pandemii 

Polak gotuje w jednej z najmniejszych restauracji w Wielkiej Brytanii i zdobywa prestiżowe tytuły

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0