Newsy

Pogoda na niedzielę: w niektórych regionach nawet 27 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (7 + 8-9.06.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: w niektórych regionach nawet 27 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (7 + 8-9.06.2020) | POLSKA", źródło: x-news

W niedzielę, 7 czerwca najwięcej słońca na zachodzie kraju. W centrum i na wschodzie Polski przelotne opady deszczu, mogą wystąpić gradobicia. Temperatura od 21 stopni w Szczecinie do 27 stopni C w Rzeszowie. 

Przeważająca część Europy znajduje się pod wpływem licznych niżów z układami frontów atmosferycznych, jedynie częściowo zachodnia Rosja znajduje się w słabym klinie wyżowym. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z głównymi ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Północnym. Południe i centrum kraju znajdują się w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Dzielnice zachodnie kraju pozostają w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Nad pozostałą część Polski napływa z południa ciepłe powietrze polarne morskie, a w ciągu dnia nad krańce południowo-wschodnie dotrze masa pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w niedzielę, 7 czerwca 2020 r.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie, południu i w centrum kraju burze, gdzieniegdzie z ulewami i gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie możliwe opady do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18st., 19 st. na zachodzie do około 24 st. w centrum kraju i 28 st. na południowym wschodzie, w dolinach górskich i miejscami nad morzem od 16 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na północnym zachodzie pogodnie i bez opadów. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, głównie przelotne, we wschodniej połowie kraju oraz początkowo na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie burze, lokalnie z gradem. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10 st. do 15 st., miejscami na wschodzie do 16 st. Wiatr na ogół słaby, tylko w czasie burz silniejszy, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie, 7 czerwca 2020 r. 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie możliwy mały grad. Suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w czasie burz lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna do 25 st. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

Zobacz też:

Najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce. W tych miejscach aktywnie spędzisz wakacje z całą rodziną 

Marcel Korkuś – nurek do zadań specjalnych. Poznaj rekordzistę Guinnesa, który pomaga w poszukiwaniach zaginionych 

Sowy w mieście. Dowiedz się, w jaki sposób te nocne ptaki spędzają swój okres lęgowy 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
78
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0