Newsy

Pogoda na niedzielę: śnieg na północy kraju

Newsy

Pogoda na niedzielę: śnieg na północy kraju

Na niedzielę synoptycy przewidują więcej przejaśnień. Niewielkie opady śniegu jedynie na północy Polski. Na termometrach od -5 stopni C w Suwałkach do 0 stopni C na zachodzie kraju. 

Jak informuje IMGW Europa nadal zdominowana jest przez liczne i rozległe układy niskiego ciśnienia, wraz z towarzyszącymi im układami frontów. Polska północno-wschodnia znajduje się na skraju niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej. Pozostała część kraju jest w strefie oddziaływania płytkiego niżu wędrującego znad Dolnego Śląska nad Podkarpacie, oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad nasz kraj napływa chłodne powietrze polarne morskie, ale z północnego zachodu zaczyna napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody na niedzielę, 31 stycznia 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na północy i wschodzie opady śniegu. Na Warmii i Mazurach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna od -6°C w dolinach karpackich i -5°C na krańcach wschodnich kraju do -1°C na zachodzie i 2°C nad morzem. Wiatr na północy i w centrum kraju umiarkowany, okresami porywisty, zachodni, poza tym na ogół słaby, zmienny.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 31 stycznia 2021 r. 

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. 

Zobacz mapę pogodową dla Mazowsza:

Zobacz też:

Wyjątkowa kurtka, a może bluzy z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem? Licytuj i wspieraj WOŚP

Polska aktorka robi karierę w Hiszpanii. "Ostatnio ktoś mnie poznał w maseczce i powiedział: widzę cię w każdym serialu"

Magda Gessler zaprosiła nas do swojego domu. Restauratorka w intymnej rozmowie zdradziła m.in. co sądzi na temat zięcia

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
0
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0