Newsy

Pogoda na niedzielę: słonecznie w całym kraju 

Newsy

Pogoda na niedzielę: słonecznie w całym kraju 

Do Polski docierają ciepłe masy powietrza. W całym kraju temperatury powyżej 10 stopni C, we Wrocławiu i Zielonej Górze nawet 16 stopni C. 

Europa południowo-wschodnia oraz częściowo zachodnia jest pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż z centrum nad Białorusią. Polska jest w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1020 hPa i będzie się wahać.

Pogoda w niedzielę, 5 kwietnia 

W niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na Pomorzu Wschodnim oraz Warmii i Mazurach przejściowo wzrost zachmurzenia do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na południowym zachodzie, jedynie lokalnie nad morzem oraz w kotlinach karpackich około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół wschodni i południowo-wschodni.

W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich, około 2 st. w centrum do 5 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w niedzielę, 5 kwietnia w Warszawie 

W niedzielę w stolicy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy bezchmurnie. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Cebulki kwiatowe – przewodnik dla początkującego ogrodnika

Kleszcze już atakują! Czy mogą przenosić koronawirusa?

Życie małego Franka zależy od 10 milionów złotych. Pomóżmy je zebrać

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
89
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0