Newsy

Pogoda na niedzielę: przelotne opady deszczu, temperatury od 11 do 18 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (26 + 27-28.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: przelotne opady deszczu, temperatury od 11 do 18 stopni C

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (26 + 27-28.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

W niedzielę pogoda w Polsce będzie zróżnicowana. Na wschodzie synoptycy przewidują zachmurzenie i opady deszczu. Na zachodzie więcej słońca, temperatura do 18 stopni Celsjusza.

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska znajduje się pomiędzy niżami znad Morza Barentsa i Alp. Z zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Prognoza w niedzielę, 26 kwietnia

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosło.

W niedzielę będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północny i we wschodniej połowie kraju miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C na południowym wschodzie do 16°C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na ogół pogodnie. Na północnym wschodzie nad ranem lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -1°C na północnym wschodzie do 4°C na zachodzie i krańcach południowo-wschodnich. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i w obszarach podgórskich, przygruntowe przymrozki do -4°C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda w niedzielę w Warszawie

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 2°C, lokalnie przy gruncie spadek do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr słaby, zmienny. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Mazowsze. Rosną ceny żywności, podrożało zwłaszcza mięso i wędliny

Sport a koronawirus. Premier znosi kolejne obostrzenia

Test podatności na koronawirusa. Pierwszy na świecie powstaje w Poznaniu. Kiedy będzie dostępny?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
67
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0