Newsy

Pogoda na niedzielę: początkowo słonecznie, w ciągu dnia opady deszczu i burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19 + 20-21.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na niedzielę: początkowo słonecznie, w ciągu dnia opady deszczu i burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19 + 20-21.07.2020) | POLSKA

W niedzielę synoptycy zapowiadają pogodny i słoneczny poranek. W drugiej części dnia opady i wyładowania atmosferyczne niemal w całym kraju. Najcieplej w Poznaniu - tam na termometrach nawet 29 stopni C. 

Jak informuje IMGW Europa północna, południowo-wschodnia oraz Półwysep Iberyjski są w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże. Polska północna znajduje się pod wpływem słabego wyżu z centrum w rejonie Łotwy. Pogodę na pozostałym obszarze kraju kształtuje płytka zatoka niżowa. Z południowego wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na niedzielę, 19 lipca 2020 r. 

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Bez burz jedynie na północnym wschodzie Polski. W czasie burz opady deszczu do 35 mm w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 22 st., 25 st. nad morzem do 28 st. na północnym wschodzie i krańcach zachodnich; w obszarach podgórskich od 21 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a początkowo na zachodzie i w południowej połowie kraju również zanikające burze. Suma opadów w czasie burz do 20 mm na zachodzie. Lokalnie nad ranem mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14 st. na wschodzie do 18 st. na zachodzie; w obszarach podgórskich od 11 st. do 13 st. Wiatr słaby, wschodni, skręcający nad ranem na zachodzie na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w niedzielę, 19 lipca w Warszawie 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i wtedy możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, wschodni.

Zobacz też:

Magdalena Stużyńska nie ma koronawirusa. "Jeszcze nie zeszło ze mnie napięcie, nie mam siły jeszcze się cieszyć"

Cała prawda o witaminie D3. Czy jej suplementowanie konieczne jest nawet latem? Tłumaczy dr Ambroziak

Fałszywe vouchery urlopowe. Jak się uchronić przed oszustami?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0