Newsy

Pogoda na niedzielę: parasole przydadzą się w centrum, na wschodzie i południu kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (31.05 + 01-02.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: parasole przydadzą się w centrum, na wschodzie i południu kraju

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (31.05 + 01-02.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W niedzielę w centrum, na wschodzie i na południu opady deszczu. Na północy i na zachodzie pogodnie. Temperatura od 14 stopni w Rzeszowie do 20  stopni C w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. 

Europa wschodnia oraz południowo-zachodnia jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą, zachodnią Rosją oraz Hiszpanią. Związane są z nimi układy frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu znad Skandynawii. Polska jest pomiędzy niżem znad Ukrainy a wyżem znad Skandynawii, na wschodzie i na południu zaznacza się wpływ frontu atmosferycznego. Z północy napływa polarna morska masa powietrza.

Pogoda w niedzielę, 31 maja 2020 r.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi stopniowo z północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W południowej połowie kraju opady deszczu, na krańcach południowych o natężeniu umiarkowanym oraz silnym i tam prognozowana suma opadów od 15 mm do 25 mm, a do 30 mm w województwie śląskim i małopolskim. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe burze z opadami deszczu do 15 mm. W Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 20 cm. Temperatura maksymalna od 12 st., 13 st. miejscami na południu i nad morzem, około 16 st. w centrum, do 22 st. na Ziemi Lubuskiej; chłodniej w rejonach podgórskich od 8 do 12 st. Wiatr umiarkowany, na północy, wschodzie i południu okresami dość silny, na wybrzeżu także silny, od 30 km/h do 45 km/h, w całym kraju porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach i na wybrzeżu do 70 km/h, na północy i północnym wschodzie oraz na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu umiarkowane oraz duże i tam opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów na krańcach południowych od 10 mm do 15 mm. W Tatrach opady śniegu; prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna w całym kraju wyrównana od 7 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h. W Tatrach zawieje śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 31 maja 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 55 km/h, północno-wschodni i północny. W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane, później małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący, północno-wschodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też:

Aktywnie i rodzinnie! Anna Kalczyńska ćwiczy razem z dziećmi. "Pada czy żar leje się z nieba - trening musi być"

Joanna Jędrzejczyk buduje dom. „Uważam, że Polska jest tak wspaniałym krajem do życia i mieszkania”

Dramatyczna sytuacja w Ekwadorze i Meksyku. „Dylemat: umrę na COVID19, albo umrę z głodu”


Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
74
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0