Newsy

Pogoda w niedzielę: na północy mróz, w górach zamiecie śnieżne 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (26 + 27-28.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda w niedzielę: na północy mróz, w górach zamiecie śnieżne 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (26 + 27-28.12.2020) | POLSKA

W niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura od -2 st. C na północnym wschodzie i w Sudetach do 3 st. C na zachodzie, w centrum i nad morzem. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. Wysoko w górach możliwe zamiecie śnieżne.

Jak informuje IMGW, Europa środkowa, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia są w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu pozostaje pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Włoch i zachodniej Rosji. Z niżami tymi związane są strefy frontów atmosferycznych.

Pogoda na niedzielę 27 grudnia

W niedzielę na południu i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie i Przedgórzu Sudeckim do 3 st. C na zachodzie, w centrum i nad morzem. 

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na obszarach podgórskich i na północy w porywach do 65 km/h, przeważnie południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h, możliwe zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na południowy.

Pogoda w Warszawie w niedzielę 27 grudnia

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. C. 

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy. 

Pogoda w poniedziałek 28 grudnia 

Poniedziałek będzie pochmurny z opadami deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy, na północnym wschodzie prognozowany jest natomiast deszcz ze śniegiem. Opady nie pojawią się tylko na południowym zachodzie. 

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na północy, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach może rozpędzać się do 50-70 km/h, a w górach do 100 km/h.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie TVN Meteo. 

Zobacz też:

Syn Piotra Kraśki dostał powołanie do reprezentacji Polski. "To najwspanialszy prezent na święta dla całej naszej rodziny"

Ania Lewandowska chwali się mamą. "Jestem ogromnie dumna"

Dorota Szelągowska pokazała swój dom na Warmii. Wnętrze robi wrażenie

Źródło: PAP, TVN Meteo, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
73
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0