Newsy

Pogoda na niedzielę: mżawka i deszcz ze śniegiem na wschodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (12 + 13-16.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na niedzielę: mżawka i deszcz ze śniegiem na wschodzie kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (12 + 13-16.12.2020) | POLSKA

Na niedzielę synoptycy zapowiadają opady śniegu na północnym wschodzie kraju, a opady deszczu ze śniegiem w południowo-wschodniej Polsce. Na termometrach od - 1 stopnia w Suwałkach do 5 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa jest pod wpływem silnego wyżu znad Rosji, nad pozostałą częścią kontynentu dominują niże. Polska znajduje się na skraju rozległego układu niżowego rozciągającego się od Północnego Atlantyku przez środkową Europę po Morze Śródziemne i Bałkany, w dość wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda w niedzielę, 13 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i zachodzie kraju. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na północnym zachodzie, słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Przed południem gdzieniegdzie opady marznące, powodujące gołoledź. Rano miejscami mgły lub mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie i terenach podgórskich Karpat do 4 st. na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce oraz 5 st. nad morzem. Wiatr na ogół słaby, południowy i wschodni.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 13 grudnia 2020 r. 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie całkowite. Okresami słabe opady deszczu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 3 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. 

Zobacz też:

Boże Narodzenie w czasie pandemii wyjątkowo trudne dla seniorów. Jak im pomóc?

Łatwe i efektowne dekoracje świąteczne. Jak zrobić je samemu? 

Jak wybrać idealne cytrusy? Katarzyna Bosacka o najsmaczniejszych odmianach

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
69
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0