Newsy

Pogoda na niedzielę: chmury i deszcz

Niedziela deszczowa i wietrzna. W kolejnych dniach stopniowa poprawa pogody, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda na niedzielę: chmury i deszcz

Niedziela deszczowa i wietrzna. W kolejnych dniach stopniowa poprawa pogody, źródło: x-news 

Prognoza pogody na niedzielę nie jest obiecująca. Synoptycy zapowiadają sporo deszczu. Na termometrach od 5 stopni C w Rzeszowie do 9 stopni C w Szczecinie. 

Jak informuje IMGW, pogodę w północno-zachodniej Europie kształtuje głęboki niż z ośrodkiem u wschodniego wybrzeża Islandii, oraz związany z nim układ frontów atmosferycznych, gdzie ciepły front sięga aż po wybrzeże Niemiec. Kontynentalna część Europy od Półwyspu Iberyjskiego po wschodnie wybrzeże Morza Czarnego nadal znajduje się w podwyższonym ciśnieniu, jedynie nad południową częścią Półwyspu Apenińskiego utrzymuje się płytki niż. Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Niemcami, ale od północnego zachodu stopniowo nasuwa się płytka zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Islandii. Będziemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, ale za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie spadać.

Pogoda na niedzielę, 22 listopada 2020 r. 

W niedzielę na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane; na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, w górach śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 st. C do 9 st. C, cieplej na wybrzeżu około 10 st. C i chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 75 km/h oraz nad morzem i miejscami na południowym wschodzie do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 22 listopada 2020 r. 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Ferie zimowe dla wszystkich w jednym terminie. Nowy plan walki z COVID-19

Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa. "Misty Mountain Hop"

Justyna Steczkowska żegna mamę "Jestem wdzięczna, że mogłam z nią być do końca"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0