Newsy

Pogoda na niedzielę: chłodno i możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Newsy

Pogoda na niedzielę: chłodno i możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem

W niedzielę zmiana pogody. Możliwe opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Do Polski zacznie napływać arktyczne powietrze. 

Europa zachodnia znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad Atlantykiem. Natomiast południowy wschód Europy oraz północne krańce Skandynawii są w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzami: Śródziemnym oraz Barentsa. Z niżem znad Morza Barentsa związany jest układ frontów atmosferycznych. Przez Polskę, z północy na południe, przemieści się płytka zatoka niżowa z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. Po przejściu frontu będzie rozbudowywać się klin wyżu znad północnego Atlantyku. Za frontem napłynie chłodne powietrze arktyczne, a przed frontem będzie jeszcze zalegać kontynentalna masa powietrza polarnego.

Pogoda w niedzielę, 29 marca

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na południowym wschodzie, a wieczorem na północnym zachodzie rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące od północy kraju w opady śniegu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna od 2 st. na północy i na Przedgórzu Sudeckim, około 9 st. w centrum, do 15 st. na południowym wschodzie. Na północy kraju temperatura maksymalna wystąpi do godzin południowych. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, a na północy i na Przedgórzu Sudeckim do 65 km/h, z kierunków północnych. Nad morzem wiatr dość silny i silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, wieczorem stopniowo słabnący, północno-wschodni. W Tatrach wiatr w porywach do 60 km/h, w Sudetach do 90 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w północno-zachodniej połowie kraju także z rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, głównie na południu i wschodzie, i tam początkowo jeszcze deszcz i deszcz ze śniegiem. W rejonach podgórskich Karpat prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm, a w Tatrach o 12 cm. Temperatura minimalna od -5 st. na północnym wschodzie, około -3 st. w centrum, do 1 st. nad morzem; chłodniej w rejonach podgórskich, około -6 st. Miejscami oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem także dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr początkowo w porywach do 65 km/h, w Sudetach wiatr do 85 km/h, a w Karpatach do 70 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, 29 marca 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, wieczorem przechodzące w deszcz ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-zachodni. W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, północny i północno-zachodni. W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Źródło: PAP|x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0