Newsy

Pogoda na niedzielę: bezchmurne niebo i wysokie temperatury

Źródło: x-news

Newsy

Pogoda na niedzielę: bezchmurne niebo i wysokie temperatury

Źródło: x-news

Synoptycy zapowiadają na niedzielę wysokie temperatury. Na termometrach zobaczymy od 27 stopni C w Suwałkach do 31 stopni C w Szczecinie. Burze prognozowane są na południowym wschodzie kraju.  

Jak informuje IMGW nad Europą zachodnią pogodę kształtują płytkie ośrodki niżowe, między innymi Niemcami, Kanałem La Manche i Zatoką Biskajską. Stosunkowo głęboki niż przemieszcza się przez północną Skandynawię. Słaby wyż z centrami nad Rumunią, Polską oraz Morzem Północnym rozciąga się od Morza Czarnego po Atlantyk.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Pogoda na niedzielę, 16 sierpnia 2020 r.

W niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na południu wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a w Karpatach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na południowym wschodzie do 30 st. lokalnie na północy, na wybrzeżu od 23 do 25 st., w obszarach podgórskich Karpat około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu lokalnie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej połowie kraju miejscami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie do 18 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. 

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 16 sierpnia 2020 r. 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, wschodni. W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Zobacz też:

1 września już za chwilę. Wirusolog o powrocie dzieci do szkół: "To nie jest dobry moment"

Poznaj Pomorze Zachodnie oczami naszych bohaterów. Rodzinne wakacje Justyny i Daniela

Od weekendu utrudnienia w bankach. Jakie problemy napotkają klienci?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0