Newsy

Pogoda na Dzień Mężczyzny. Bez opadów tylko na południu kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (10 + 11-14.03.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

Newsy

Pogoda na Dzień Mężczyzny. Bez opadów tylko na południu kraju

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (10 + 11-14.03.2020) | POLSKA, źródło: x-news.

Pogoda na wtorek, 10 marca. Temperatura od 9 na północy do 12 stopni C na zachodzie kraju. Ciśnienie będzie spadać. Wiatr dość silny.

Jak podaje IMGW, Europa południowa jest w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem zatoki rozległego niżu z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Barentsa. Z zachodu na wschód przemieszcza się front okluzji. Pod koniec dnia nad zachód kraju nasunie się strefa frontu ciepłego. Z południowego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie szybko spadać.

Pogoda na wtorek, 10 marca

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. W Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 7 st.C do 10 st.C, cieplej tylko na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, do 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie kraju wzmagający się do dość silnego i porywistego, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i Dolnym Śląsku do 65 km/h, a w Sudetach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północy kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Tatrach i nad ranem w Sudetach opady śniegu. Temperatura minimalna od 3 st.C na północnym wschodzie do 7 st.C, 8 st.C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0 st.C do 2 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem i na obszarach podgórskich do 70 km/h, wysoko w górach do 110 km/h, przeważnie południowo-zachodni i zachodni.

Wtorek, 10 marca. Pogoda dla Warszawy

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, które okresami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0